Terapie
Moja podstawowa specjalizacja to pulmonologia. Udzielam także porad z zakresu chorób wewnętrznych i diagnostyki obrazowej.
Diagnoza i leczenie
Choroby wewnętrzne
Jako lekarz specjalista chorób wewnętrznych, z uwagi na posiadaną holistyczną wiedzę, zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układów: krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowego, krwiotwórczego, narządów wydzielania wewnętrznego oraz chorób przemiany materii.
Sarkoidoza
Sarkoidoza (łac. sarcoidosis) jest chorobą układu odpornościowego o nieznanej etiologii. Wykrycie sarkoidozy jest najczęściej przypadkowe lub poprzedzone pojawieniem się rumienia guzowatego lub obrzęku, zaczerwienieniem stawów, zwłaszcza skokowego, czasami pojawia się gorączka.
Choroby onkologiczne
Rozpoznawanie i leczenie chorób nowotworowych, w szczególności układu oddechowego jest moją podstawową specjalnością. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udaje mi się skutecznie nieść pomoc pacjentom z nowotworami płuc w różnych formach i stadiach zaawansowania.
Badania PET.CT
PET/CT - pozytonowa tomografia emisyjna połączona z komputerową, to jedno z najnowszych narzędzi diagnostycznych, które połączone dają razem bardzo dużą precyzję, często nieosiągalną przy pomocy tradycyjnych technik obrazowania – rozpoznawalność nowotworów sięga około 90% badanych przypadków.
Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny MRI (Magnetic Resonance Imaging) pomaga zdiagnozować tętniaki naczyń mózgowych, zaburzenia oka i ucha wewnętrznego, stwardnienie rozsiane, uszkodzenia rdzenia nerwowego, urazy mózgu, nowotwory, choroby serca, choroby wątroby i innych narządów jamy brzusznej, schorzenia narządów ruchu w tym kręgosłupa.
RTG płuc
Badanie RTG klatki piersiowej wykonywane jest na podstawie skierowania od lekarza. Jest to często element diagnostyki u osób, u których występują niepokojące objawy, mogące świadczyć o poważnej chorobie. RTG płuc to jedno z najpowszechniejszych badań w pulmonologii, pozwala zdiagnozować m.in. zmiany nowotworowe płuc, zapalenie płuc czy gruźlicę.
Tomografia komputerowa
W zależności od potrzeb diagnostycznych, TK może być wykonana z podaniem kontrastu, w celu uzyskania wyraźniejszego obrazu, jak również bez. Środek kontrastowy jest płynem podawanym dożylnie lub doustnie i pozostaje w organizmie przez czas trwania badania, pomagając uwidocznić głębię szczegółów obrazu.
Spirometria
Spirometria to najważniejsze z badań czynnościowych układu oddechowego pozwalające na obiektywną ocenę czynności płuc. Podczas spirometrii ocenia się objętość powietrza wydychanego i wdychanego do płuc. Wykonuje się je przy podejrzeniu astmy, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, sarkoidozy, zwłóknienia i innych chorób śródmiąższowych.
Rzadkie choroby płuc
Mukowiscydoza, proteinoza pęcherzyków płucnych, czy idiopatyczne eozynofilowe zapalenie płuc (ostre lub przewlekłe) należą do rzadkich, a przez to trudnych do rozpoznania chorób płuc, bez charakterystycznych objawów. Ich leczenie zależy od szybkiej i trafnej diagnozy oraz stosowania najnowszych metod terapeutycznych.